Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі – «Закон про спирт») оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності Дозволу.
Але вирішальне значення має факт кількості зберігання пального. Крім того, для визначення наявності складу правопорушення в діях особи у вигляді здійснення діяльності зі зберігання пального без отримання відповідного Дозволу з'ясуванню підлягають місце та спосіб його зберігання, мета придбання, технічні характеристики використаних для цього споруд (обладнання, ємностей), обсяги споживання та обставини використання пального.
Закон про спирт не дає чіткого розуміння, які саме місця слід вважати саме місцями зберігання пального, тому для вирішення питання у цій справі потрібно прийняти до уваги норми Податкового кодексу України, які містять визначення понять, пов'язаних з обігом пального та місцями його зберігання.
Відповідно до статті 3 Закону про довкілля, оцінка впливу на довкілля щодо поверхневого та підземного зберігання викопного палива чи продуктів їх переробки здійснюється на площі 500 квадратних метрів і більше або об'ємом (для рідких або газоподібних) 15 кубічних метрів і більше.
Оцінка впливу на довкілля (далі – «ОВД») призначається для виявлення ступенів небезпеки впливу будь-якого виду діяльності на стан довкілля і здоров'я населення.
Вплив на довкілля може проявлятись через будь-які наслідки діяльності для довкілля, для безпечності життєдіяльності людей та їхнього здоров'я, повітря, води, тощо.
ОВД можуть проводити суб'єкти господарювання, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, які є замовниками планованої діяльності, уповноважений центральний орган, уповноважені територіальні органи, інші органи виконавчої влади.
Після з'ясування необхідності проведення процедури ОВД, направляється повідомлення про плановану діяльність до територіального/центрального органу, в якому вказуються характеристики планованої діяльності, соціально-економічний вплив, сферу, джерела та види можливого впливу на довкілля.
Процедура ОВД складається з таких етапів: