Під егідою Компенсаційної комісії ООН (UNCC), що була визнана Іраком, Ірак був зобов'язаний сплатити 52,4 млрд дол. США (1,5 млн заявок): це лише 15 % від початково заявлених вимог до Іраку. Остання виплата виконана в січні 2022 року.
Ще один приклад — російська анексія територій Донбасу та Криму у 2014 році. Тоді було захоплено активи «Чорноморнафтогаз» (дочірнє підприємство НАК «Нафтогаз»). Вартість шкоди внаслідок утрати контролю над активами компанії: родовищами, буровими установками, трубопровідною системою, суднами та вигодами, пов'язаними з ними, — «Нафтогаз» оцінює на суму 10 млрд дол. США.
Відповідний позов «Нафтогаз» подав до Арбітражного суду в Гаазі проти рф. На початку рф ігнорувала цей процес, проте після
рішення Арбітражу, яким рф було визнано винною в експропріації активів, відповідач долучився до процесу. У лютому 2022 року в Гаазі розпочались відповідні слухання справи щодо незаконної націоналізації майна на суму заявленої компенсації. Разом з тим, підставою для виконання цього рішення була Угода між КМУ та Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій від 27 листопада 1998 р., яка передбачає вільне волевиявлення сторін для виконання рішень.
Відносно нещодавній приклад звернення до Європейського суду з прав людини (далі –
«ЄСПЛ») Ріната Ахметова – в кінці червня 2022 року щодо компенсації за грубі порушення державою-агресором прав власності під час війни, зокрема, компенсація за знищення маріупольського заводу «Азовсталь», суттєві руйнування ПрАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча». Збитки, що були заподіяні складають приблизно 17-20 мільярдів доларів.